طریقه استفاده از وسایل ورزشی پارکها

دستگاه توسن

این وسیله برای تقویت فعالیت های قلبی و تنفسی، تقویت ماهیچه ها در اعضای کمر و شکم و پشت و افزایش توازن در هر چهار عضو، مناسب برای تقویت خم شدن و کشش در مچ ، آرنج و مفاصل لگن و زانو مناسب است.

نحوه استفاده از دستگاه: بر روی دستگاه نشسته دستگیره را گرفته و پدال ها را به سمت جلو به حرکت در آورید و در هر حرکت یک نفس عمیق بکشید.

سنین مختلف می توانند دستگاه توسن را استفاده کنند.

لطفاً قسمت ادامه مطالب را کلیک نمایید


دستگاه مسگری

دستگاه مسگری جهت تقویت ماهیچه های شکم ، کمر،ستون فقرات و افزایش انعطاف پذیری و تحرک مفاصل ستون فقرات و پشت کاربرد دارد.چرخش کمر با کشش متعادل در ماهیچه های کمر تاثیر بسزایی در باز کردن کانالها و رگها و تسریع در گردش خون و تقویت ماهیچه های کمر خواهد داشت.

دستگاه مسگری مناسب برای تمام سنین بوده و اندام ها را زیبا و متناسب می نماید.

دستگاه بدن سازی مسگری در فضایی به ابعاد 5/1 در 5/1 متر قابل نصب و همزمان توسط 3 ورزشکار قابل استفاده است.

دستگاه پاندولی

این دستگاه قابل نصب در فضاهای باز مانند پارک ها، بوستان ها، مدارس می باشد.

دستگاه پاندولی (پهلو و بغل ران) برای تقویت ماهیچه ها در اعضای کمر و شکم و پشت و افزایش توازن در هر چهار عضو  است.

دستگاه تخته شکم

با دستگاه تخته شکم می توان برای تقویت و افزایش انعطاف پذیری ماهیچه های شکم و پشت و سوزاندن و کاستن چربی شکم و کمر، مناسب برای تقویت ماهیچه های شکم و زیبای اندام استفاده کرد.

نحوه استفاده از دستگاه:مچ پاها را در مقر پاها قرار داده و بعد از اطمینان از تعادل بر روی تخته شکم خوابیده و حرکت دراز نشست را به آرامی انجام دهید.

سنین مختلف می توانند دستگاه بدن سازی تخته شکم را استفاده کنند.

دستگاه ماساژور

دستگاه ماساژوربرای تقویت کمر، ماساژ دادن ماهیچه های کمر و ماساژ کامل عضلات پشتی بدن، سیستم عصبی مرکزی، بر طرف کردن خستگی و لایروبی کانال ها و رگ های خونی و سیستم گردش خون کاربرد دارد.

برای ماساژ بدن ابتدا مقابل هر یک از بخش های دستگاه ماساژور ایستاده و سپس بدن خود را به آرامی به سمت بالا و پایین و چپ و راست حرکت دهید. ورزشکار باید به این نکته توجه کند که بدن خود را به آرامی حرکت دهد.

دستگاه بدن سازی ماساژور برای جوانان ، افراد میانسال و بزرگسالان مناسب می باشد.

دستگاه چرخ و فلک دو تایی

ستگاه چرخ وفلک دوتایی برای تقویت ماهیچه های اعضای بدن در قسمت بالا تنه و افزایش انعطاف پذیری و تحریک مفاصل شانه و عضلات گردش سریع خون در کلیه عروق بدن و قلب مناسب است. باید توجه داشت که حرکات باید به آرامی و تمرکز انجام گیرد و هر چرخشی به چب و راست باید با تنفس عمیق همراه باشد.

نحوه استفاده از دستگاه چرخ وفلک دوتایی :دستگیره های چرخان را بگیرید و بطور همزمان موافق و مخالف عقربه های ساعت به آرامی بچرخانید.

دستگاه بدن سازی چرخ وفلک دوتایی برای استفاده افراد در سنین مختلف کاربرد دارد.

دستگاه چرخ و فلک چهار تایی

دستگاه چرخ وفلک چهارتایی باعث تقویت ماهیچه های ناحیه شانه ، مفاصل آرنج ها و مچ گردیده و عملکرد قلب و ششها را تقویت می نماید . همچنین خون در بدن سریع تر گردش می نماید.

دستگاه چرخ وفلک چهارتایی برای تمام افراد با سنین مختلف مناسب بوده و بخصوص برای بیماران قلبی و عروقی پیشنهاد می گردد.

در استفاده از دستگاه چرخ وفلک چهارتایی باید به این نکته توجه داشت که سرعت چرخش فرمان باید به آرامی صورت پذیرد.

استفاده از دستگاه چرخ وفلک چهارتایی در ورزش صبحگاهی و ابتدای روز موجب گردش خون بیشتر در بدن شده و این باعث می گردد تا شما روز را شادابتر و شادتر و با نشاط تر آغاز نمایید و با روحیه بالاتر و قوی تر کا روزانه خود را آغاز نمایید.

از آنجا که دستگاه چرخ وفلک چهارتایی محوطه کمی را اشغال می کند می توان آنرا در حیاط منازل و یا پارکینگ نصب نمود تا هم کودکان و هم بزرگ سالان به ویژه خانم های خانه دار در طول روز از آن بهره ببرند.

دستگاه چرخ و فلک آویزان

دستگاه چرخ و فلک آویزانی موجب افزایش قد بصورت عمود و تقویت بازوان و بحرکت در آوردن کلیه اعضا بدن به طرف چپ و راست و چرخشی میشود که بسیار مفرح و برای تقویت دیسک کمر مناسب است.

نحوه استفاده از دستگاه: فرمان بالا را گرفته و بصورت عمودی به طرف بالا و پایین و در مرحله دوم در حالت ایستایی به طرف چپ و راست، خود را به چرخش در آورید.

سنین مختلف می تواننددستگاه بدن سازی چرخ و فلک آویزانی را استفاده کنند.

دستگاه ریلکسیشن

با دستگاه ریلکسشن می توان برای بهبود و ارتقا سیستم گردش سریع خون، اکسیژن رسانی سریع به تمامی اندام های بدن استفاده کرد.

نحوه استفاده از دستگاه:ورزشکار ابتدا پشت به برد دستگاه می ایستند و پاهای خود را بر روی پدال محکم قرار می دهد تا نقطه اتکا باشد و بعد از تکیه به صفحه به کمک دستگیره های دایره ای، خود را به آرامی به حرکت در میآورد. و عکس این حرکت را نیز انجام می دهد.

کاربری:مناسب برای استفاده ورزشکاران میانسال و جوانان می توانند از دستگاه بدن سازی ریلکسشن را استفاده کنند.

دستگاه پرش ارتفاع

دستگاه پرش ارتفاع موجب کشیدگی کلیه عضلات و افزایش قد میگردد.

نحوه استفاده از دستگاه پرش ارتفاع بدین ترتیب است در محل ایستاده و یک دست را تا آنجا که می توانید بالا ببرید. این حرکت باعث کشیدگی عضلات دست و زیر بغل می گردد. سپس زانو های خود را خم کنید و به طرف بالا بپرید و سعی کنید توپ ها را لمس کنید. این دستگاه باعث کشیدگی کلیه عضلات شده و باعث افزایش قد نیز می گردد.

دستگاه بدن سازی پرش ارتفاع برای افراد میانسال، جوانان و نوجوانان مناسب می باشد.

دستگاه اسکی فضایی

دستگاه اسکی فضایی موجب تقویت و تمرین مفاصل بدن بخصوص زانو ها می‌گردد و عملکرد های قلبی و تنفسی را تقویت می نماید.

دستگاه اسکی فضاییبرای تمام افراد با سنین مختلف، پیشنهاد می گردد. 

برای استفاده از دستگاه پاهای خود را بر روی پدال ها قرار دهید، دستگیره را با دستان خود نگه دارید و در عین حال دست ها و پا های خود را متناوبا حرکت دهید. از پریدن بر روی پدال ها خودداری کنید.

دستگاه بارفیکس

دستگاه بدن سازی بارفیکس در فضایی به ابعاد 5/1 در 5/1 متر قابل نصب و همزمان توسط 3 ورزشکار قابل استفاده است.

دستگاه بدن سازی بارفیکس یکی از تولیدات شرکت مهندسی شایان برق می باشد .این دستگاه قابل نصب در فضای باز مانند پارکها ،بوستانها،مدارس هتل هل،و بیمارستانها و دیگر فضای باز می باشد.

دستگاه بدن سازی بارفیکس موجب تقویت عضلات دست ،شانه و تقویت مچ،آرنج و کتف می گردد. 3 ورزشکار می توانند همزمان از دستگاه بدن سازی بارفیکس استفاده نمایند.این دستگاه در فضای کمتر از5/1 در 5/1 متر مربع قابل نصب و بهره برداری است. وجود 3 دستگیره در 3 ارتفاع مختلف استفاده این دستگاه برای افراد با قد متفاوت را آسان نموده است.

دستگاه پرس سینه

دستگاه بدن سازی پرس سینه از مجموعه وسایل ورزشی پارکی (تجهیزات بدن سازی پارکی) تولیدی شرکت مهندسی شایان برق می باشد.

این دستگاه قابل نصب در فضای باز مانند پارکها،بوستانها،مدارس،هتلها ،بیمارستانها و .. می باشد.

دستگاه پرس سینه جهت تقویت عضلات بالای سینه ،تقویت بازوها و مفاصل شانه کاربرد دارد.

ورزشکار بعد از نشستن روی صندلی دستگیره را گرفته و به سمت جلو فشار می دهد و به آرامی دستگیره ها را به عقب بر می گرداند . این عمل باعث شده ورزشکار وزن خود را جابجا نماید.

دستگاه پرس سینه برای نوجوانان ،جوانان و میانسالان مناسب است.

دستگاه گام زن

دستگاه گام زن ،پیاده روی را شبیه سازی کرده و تقویت فعالیت های قلبی، تنفسی بدن، تقویت ماهیچه های شکم و کمر، افزایش انعطاف پذیری، توازن و تقویت عضلات ران و پا، مناسب برای افزایش سلامت کشش ماهیچه های کمر و ستون فقرات و مفاصل در قسمت پایین بدن و از بین بردن ضعف بنیه و ماهیچه‌ای و .. می گردد. امروز بدلیل آلودگی هوا و شلوغی خیابان ها و کوچکی فضا ها ، کمتر می توان در خیابان ها قدم زد. دستگاه گام زن جلو و عقب می تواند در محیط های کوچک امکان قدم زدن را فراهم آورد.

دستگاه بدن سازی گام زن برای تمام افراد با سنین مختلف مناسب بوده و بخصوص برای بیماران قلبی و عروقی پیشنهاد می گردد.

در استفاده از دستگاه گام زن باید دستگیره ها را محکم نگه داشت تا تعادل بدن حفظ گردد.

با دستگاه گام زن می توان کیلومتر ها پیاده روی صبحگاهی انجام داد و این پیاده روی موجب گردش خون بیشتر در بدن شده و این باعث می گردد تا قلب شما خون بیشتری به مغز و عضلات شما برساند و شما روز را شادابتر ،شادتر و با نشاط تر آغاز نمائید و با روحیه بالاتر و قوی تری کار روزانه خود را آغاز نمائید.

از آنجا که دستگاه گام زن محوطه کمی را اشغال می کند می توان آن را در حیاط منازل و یا حتی پارکینگ نصب نمود تا هم کودکان و هم برزگ سالان بویژه خانم های خانه دار در طول روز از آن بهره ببرند.

نحوه استفاده از دستگاه گام زن بسیار ساده است تنها کافی است دستگیره را محکم بگیرید و بر روی پدال ها بایستید مرکز سقل بدن خود را تنظیم کنید و سپس به سمت جلو و عقب حرکت دهید.

دستگاه پرس پا

دستگاه پرس پا موجب تقویت ماهیچه های ران و ساق پا می گردد.

دستگاه بدن سازی پرس پابرای تمام افراد با سنین مختلف، پیشنهاد می گردد.

نحوه استفاده از دستگاه: لطفا بر روی کفه های صندلی شکل بنشینید، پاهای خود را بر روی پدال ها و دستان خود را بر روی میله مقابل خود قرار داده ، پا هایتان را تا انجا که میتوانید و با تمام قدرت  در معرض کشش قرار دهید و سپس متناوبا عقب بکشید.لازم به توضیح است که حرکات را به ارامی انجام دهید.

نحوه استفاده از دستگاه پرس پابسیار ساده است. بر روی کفه های صندلی شکل بنشینید، پاهای خود را بر روی پدال ها و دستان خود را بر روی میله مقابل خود قرار داده، پا هایتان را تا انجا که میتوانید و با تمام قدرت در معرض کشش قرار دهید و سپس متناوبا عقب بکشید. توجه کنید که حرکات را باید به آرامی انجام دهید.

دستگاه قایقرانی ثابت

دستگاه قایقرانی ثابت از مجموعه تولیدات تجهیزات و وسایل بدن سازی پارکی (فضای باز) شرکت مهندسی شایان برق میباشد که قابل نصب در فضاهای باز مانند پارک ها، بوستان ها، مدارس، حیاط منازل و آپارتمانها می باشد.

از دستگاه قایقرانی ثابت جهت تقویت عضلات زیر بغل و پا و عضلات تحتانی استفاده می گردد.

برای استفاده از دستگاه قایقرانی ثابت، روی صندلی نشسته، پای خود را روی جاپایی گذاشته و دسته ها را با دو دست گرفته با آرامی و هماهنگی دستهای خود به جلو و عقب ببرید.

دستگاه  قایقرانی ثابت برای همه سنین مناسب  می باشد.

روابط عمومی مدیریت محله مدیریت

محله مدیریت ; ٩:۳۱ ‎ق.ظ ; ۱۳٩۱/۳/٢٦